Roosiželee

Roosizelee tegemiseks võib kasutada erinevaid roosisorte. Samuti sobib selleks kurdlehine roos, rahva seas tuntud ka kui rannakibuvits. Võite oma rooside õielehti maitsta! Saate paremini aimu, millise maitsetooniga tulevane zelee võiks olla. Võib juhtuda, et mõne roosi maitse on lihtsalt liiga ilmetu…

Korja värskelt avanenud õied soovitavalt hommikupoole. Nopi lahti õielehed ning jälgi, et ei korjaks kaasa neis olevaid putukaid, vajadusel loputa õielehed.
Pane õielehed külma veega keema ja aegajalt segades keeda neid 10 minutit. Õielehtedest eraldub värv. Kui näed, et see on  täielikult välja keenud, jahuta keedus. Kurna õielehed välja ja pigista neist saadud mahl välja. Soovi korral võid võimalikult selge vedeliku saamiseks valada keeduse läbi filtrisõela.
Aseta pott uuesti vedelikuga tulele ja lase keema tõusta, lisa sidrunite mahl, mille samuti soovitan valada läbi sõela.
Kui kasutad moosisuhkrut, piisab lisaks 1pk. moosipaksendajast, kui aga valmistad zeleed tavalise suhkruga, on soovitav võtta 2 pk paksendajat. Lisa osa suhkrust ja seejärel suhkruga segatud paksendaja, sega pidevalt, et ei tekiks klimpe. Nüüd lisa ülejäänud suhkur ning keeda min 10 minutit. Või kui tekib vajadus korjata vahtu, siis seni, kuni vahtu enam ei tule.
Pane keedus steriliseeritud purkidesse.
Tarvitamissoovitus: Sobib juustudega, iseäranis hästi maheda kitsejuustuga. Väga hea on see ka maitsestamata jogurti või kohupiimaga, lisandina teiste magusroogade juurde, sobib saia- ja pannkoogimoosiks, mannapudrule. Ja usun, et miks mitte ka mõne põneva taimse magustoidu (kookosvahuga näiteks) võitofutootega seda proovida!